Školní rok 2010 - 2011


11.3. 2011 Šumperk - Tož historicky první zkoušky na STV Kyu v režii zkušebního komisaře a našeho senseie Zbyňka Šupy. Účast hojná, výsledky dobré. Uvidíme příště, jistě přitvrdíme.

                            Oss

19 - 20.2.2011 - Gróóóóse gratulíren našemu Sensei Zbyňkovi Šupovi k úspěšnému složení zkoušky na 2.Dan. A nyní radostně vstříc na další Dan.

28 - 29.1. 2011 - Seminář Čáslav : Tradiční mise - Ing. Pavel Beneš 4.Dan , Sestava výsadku - 4 kusy včetně našeho Senseie , Cíle mise - Složit zkoušky, řádně prodiskutovat témata bojových umění a hlavně, neusnout v hospodě před jídlem jako posledně. Všechny cíle byly naplněny, jen ten poslední nám mírně kulhá, nicméně jsme si tatarák namíchal, namazal a částečně snědl sám. Je tedy vidět, že oproti minule zlepšení o 300%. Což se jedincům necvičícím bojová umění, nikdy, ale opravdu nikdy nepodaří. Gratulujeme k dosažení 2ks 2. kyu a 1ks 5.kyu.

                            Příště zas

                            Oss

Přidáváme další trénink, a to každé úterý od 17 - 18 hodin na obvyklém místě. Vzhledem k hodinové délce choďte s předstihem, ať si zacvičíme.

                            OssTož lenoši, vstávat a cvičit. Doufám, že to letos bude lepší, loni bída. No, o to více jsme si zase zacvičili my, skalní. Taky dobrý. Tak pro změnu opět na stejném místě ve stejný čas, začínáme již

3. Září 2010 v 17 hodin

Tak přijďte

             Oss

P.S. Jo a ve chvílích nudy doplním loňský rok, nějaká foto a vytvořím profil na Fejsbůk.


Školní rok 2009 - 2010


Jinak jsme se v tomto školním roce zůčastnili vícero seminářů, mezi nejduležitější však patří Shotokan Kata Keikokai v Táboře.  Bylo nám velkou ctí moci si zacvičit a něco se přiučit od předních istruktorů JKA Karate a to jmenovitě:  sensei Jiří Fencl 4.Dan , sensei Petra Buzková 5. Dan, sensei Stanislav Bílý 5. Dan a především náš Shihan Hideo Ochi 8.Dan. Sayonara párty byla opravdu super. Byli jsme rádi, že jsme na tomto semináři potkali naše instruktory a to Pavla Beneše a Jardu Podhorného. Obzvláště s Pavlem jsme notně poseděli a do rána jsme probírali nad šálkem čaje shihanovy cvičební postupy.  Nádhera.


13.3.2010 - Seminář Čáslav -
Tak jsme se v počtu 2 ks zúčastnili již tradiční akce, tj. semináře s Ing. Pavlem Benešem 4. Dan . Byla to opět krásná akce. Začátek semináře byl velice výživný, po hodině cvičení 1ks cvičence chytl intenzivní křeče do stehen a vypadalo to na pobyt na lavičce. Ale naštěstí se to podařilo rozchodit. A tak jsme se v počtu 2ks k závěru večera postavili hrdě před našeho komisaře (Pavla) a oba úspěšně složili zkoušku na 6. kyu a 3 kyu. Zkoušky se pěkně protáhli a tak unaveni jsme se přibelhali asi ve 21hodin do naší oblíbené restaurace a úsilí završili sadou nealko nápojů.  Po nedělním tréninku jsme vyrazily spokojeni k domovu.

             Oss


31. srpna 2009 - konec prázdnin

Vážení, konec lenošení, jde se makat. Začínáme prozatím každý pátek v 17 hod na tradičním místě. pro úplnost plakátek ZDE.

                            Tak se těšíme

                                            Oss
Školní rok 2008 - 2009

30. srpna 2009 - Shrnutí školního roku

A máme to za sebou a opět zase před sebou. V uplynulém školním roce jsme zaznamenali několik pozoruhodných událostí. První z nich byl ze začátku roku poměrně velký, na dnešní dobu vzácný jev, a to zájem o cvičení karate. pokračovali jsme v tradičním počtu tréninků, tj 2 krát týdně. Návštěvnost zejména úterního tréninku byla vysoká. Naše řady rozšířila i děvčata, naše Lenka se vrhla do pracovního procesu a do vánoc necvičila.

Všichni pilně cvičily, radost pohledět. Smutná zpráva je rozpad spřízněného oddílu Kyokushin Kai Karate Šumperk. Tím se ukončila budoucí možná kooperace a skončily i návštěvy Honzy Soukupa a Michala Starého a s tím spojená tradiční nakládačka pro všechny účastníky jejich supr seminářů. Honzovi přejeme hodně úspěchů v japanu v K-1 a pevné zdraví.

Po vánocích začala účast na trénincích upadat, Lenka začala cvičit. Zůčastnili jsme se několika seminářů, viz níže.

Jakmile započalo pěkné počasí, na trénincích zůstalo jen zdravé jádro + děvčata. Lenka si  totálně zrušila koleno a opět necvičí. Je zajímavé, že všechny její zranění vyjma 1 kráte zlomeného malíčku jsou z jiných sportů ( motorka, fotbal, box ).

Maturity - dva kusy nám úspěšně odmaturovali a postoupily výše, tj. směrem k nějakému tomu akademickému titulu. Je vidět, že i přes jejich nepřekonatelné obavy o svoji budoucnost jim cesta Karate dopomohla k rozdrcení maturitní komise i přes značně nevázaný život zejména ve svatém týdnu. Padlým čest, šprtům sláva.

Tímto našim přestoupivším gratulujeme a doufáme, že na cestu Karate-Do nezapomenou a budou po ní kráčet i na VŠ.

Na posledních trénincích jsme si popřáli pěkné prázdniny a doufám, že se ve zdraví shledáme i v následujícím školním roce.   Budiž tak.........

                                                Oss
2. května 2009
- Seminář SKIF.
    V krásný květnový den jsme se pozvali do Brna - Husovic na již IV. ročník semináře. Seminář vedli instruktoři SKIF ( organizace kancho Hirokazu Kanazawa 10. Dan ) sensei A. Hastings-Dockray 6. Dan ,sensei K.Leigh 5. Dan ,sensei I.Garner 5.Dan z Anglie.
    Byli jsme rozděleni do tří skupin dle stupňů STV a kruhovým systémem měl každý možnost si zacvičit pod vedením všech tří instruktorů. Jejich pojetí Karate, hlavně Bunkai Kata je mírně odlišné od toho, na co jsme z JKA zvyklí, nicméně to bylo velice přínosné. Jako závěrečnou tečku zvolil sensei I.Garner 5.Dan několik zápasu v basketballu. Jejich pojetí a systém tréninku je vítaným zpestřením a ukazuje, že trénink po dosažení nějakého stupně znalostí není jen o kihonu a mechanickém cvičení Kata. Velice děkujeme, příště zas.
28 - 29. února 2009
- Tradiční, a dnes již srdeční záležitost, seminář v Čáslavi, vede Ing. Pavel Beneš 4.Dan. náš sensei se v tomto semináři rozhodl ozvláštnit rozcvičku a zařadil posilvací cvičení. Tím celá sobota dostala poměrně peprný spád. V průběhu třetího tréninku jsme již všichni vyloženě potily krev a závěrečný vééééééééélice pozvolný nácvik dráhy kopů byl již poslední tečkou.  Ale i přesto se tři kusy z našeho oddílu hrdě postavili po trénincích opět v Dojo a provedli úspěšnou zkoušku na 8., 7. a 4. kyu. Gratulujeme. Večer proběhla samozřejmě debata o principech karate nad šálkem dobrého čaje a sklenkou minerální vody.
Nedělní trenink byl příjemným vyvrcholením celého semináře.

 31. srpna 2008 - První trenink se koná již 2.září v 16 hod. Tak přijďte, začínáme


18. srpna 2008
- Tááááááááááák, a konec prázdnin se nemilosrdně blíží a tím i konec lenošení. Jistě jste všichni celé prázdniny poctivě cvičily a tak ohromíte na prvním treninku fantasticky propracovanými technikami. Jsem si toho plně vědom a nemohu se tedy již dočkati onoho data prvního nástupu v novém školním roce.  Nyní trochu vážněji. V průběhu září bude probíhat v našem oddíle nábor. Po dlouhé a náročné debatě s naším Senseiem jsme oba dospěli k názoru, že vychovávati budeme již ratolesti útlejší, t.j. od 7 let věku. Tak to vesele rozšiřte, a ti starší, odtrhněte dítka od TV nebo PC a vemte je s sebou. Budiž jim útěchou, že fyzicky a psychicky zdatný organismus vydrží u TV nebo PC výrazně, podotýkám VÝRAZNĚ déle.


                        Náborový plakátek ZDE.


P.S. ke každému třetímu cvičenci 10 cuki čudan zdarma, ke každému pátemu 10 cuki a mavaši jodan zdarmaŠkolní rok 2007 - 2008

 
Tak
a máme po zkouškách. Dobrá zpráva je ta, že všichni uspěli. Osm kousků zvládlo 9. kyu, jeden kus 5. kyu a taktéž jeden kus 3. kyu. Naše Lenka se nezůčastnila, protože opět hrála fotbal a tak si delší dobu nezacvičí. A pak že Karate je nebezpečný sport, že!!!!!!!!!!! Děkujeme zkušebnímu komisaři Mgr. Jaroslavu Podhornému 3.Dan za zkoušky a spoustu dobrých rad a rozsáhlou instruktáž ve standardizacích Kata. Takže milánci, jak již bylo mnohokrát řečeno, poslouchejte trenéry a hlavně cvičte...................

                                                                                  Oss

3. Května 2008 -
Tak mládeži, v 8 hodin tohoto dne proběhnou zkoušky na technické stupně. Nyní můžete zůročit své snažení. Zkušební komisař bude Mgr. Jaroslav Podhorný 3.DAN. Tak cvičte, cvičte, zůčtování se blíží.

                                                                        Oss


16.Února 2008
- Tak nám proběhl další seminář s Honzou Soukupem a Michalem Starým. Dopolední trenink se nesl ve znamení nácviku zápasových kombinací, párkrát jsme kopli i do lap. Odpoledne probíhali zkoušky na technické stupně v Kyokushinkai Karate. My, odkojenci Shotokanu jsme si alespoň výborně zacvičily a na závěr si dali i nějaké ty boje. Přivítali jsme i dva zástupce dalšího Šumperského karate, tj MSKA a Shotokan Karate z Českých Budějovic. Je vidět, že karate je jen jedno, a to dobré nebo špatné. Ve večerních hodinách proběhla vášnivá diskuse v Dojo zvaém D123.

                                                                                Oss

18.Listopadu 2007 - Velká gratulace Honzovi Soukupovi 2.DAN. Na 9. Otevřeném Mistrovství Světa v Karate Kyokushinkai(nejprestižnější turnaj, koná se jednou za 4 roky a je bez hmotnostních kategorií) se umístil na 2 místě. Je tedy úřadující vícemistr světa a mistr evropy. Za celý náš oddíl přejeme hodně dalších úspěchů, málo, nebo ještě lépe žádná zranění a hlavně POHODU.

                                                                                Tak nazdraví

                                                                                                 Oss

 

!!!Nábor nových členů!!!

 

28. Srpna 2007 - Tož zlatíčka, konec prázdninového lenošení a vzhůru do práce!!!!!!!!!!!!!!!! V měsíci září pořádáme nábor nových členů. Zájemci mohou přijít kterýkoliv trénink. Příjmáme adepty od 10ti let věku až do pokročilého stáří. Potřebujete něco na cvičení, krapet času, něco peněz, ale hlavně chuť se sebou něco udělat a něco se naučit. A zlepšení kondyčky a zocelení nervů se taky hodí, ne? . Tak honem honem.................................. Jóóóó, a od 14 do 16 září bude v Šumpru supr seminář - Kyokushin Karate. Vřele doporučuji!!!!!!  info p. Markovský 732 860 083

 

První trénink se koná v úterý 4.9.2007 od 16:00 - 18:00 hodin.    

 

 

 

 

Školní rok 2006 - 2007

 

1. Května 2007 - Máme tady máj, lásky čas. Vážení, na červen se plánují zkoušky na STV, tož by to chtělo svojí přítomností ovlažit atmosféru v tělocvičně a krapet zamakat, nemyslíte?????

 

28. Dubna 2007 - Opět další zdařilá instruktáž v podání Mistrů oddílu Kyokushin Karate - Vltavín. Účast členů Šumperského oddílu Kyokushin byla konečně o poznání lepší, uvítali jsme i tři zástupce Přerovského oddílu Kyokushin. V dopoledních hodinách proběhl seminář, zakončený tradičním sparingem. Tímto děkuji Mistru Janu Soukupovi za zapůjčení chráničů, diky kterým jsem závěrečnou bitku přežil o poznání lépe, než posledně. Následoval vydatný oběd ,mistr Soukup neodolal a v rámci přípravy zkonzumoval blíže neurčené množství blíže neurčeného salátu s majonézou, údajně prý bez blíže neurčených následků. Poté následovaly zkoušky na žákovské stupně KYU. Gratulíren všem opáskovaným, fílen dank zúčastněným a hanba necvičícím. Večer následovala vášnivá debata o zásadních principech Karate, která trvala až do ranních hodin. Pln informací a dojmů značky Fernet Stock jsem se s oba Mistry rozloučil a odporoučel jsem se k domovu. 

                                                    Pánové!!!!!!!!!!!!!!, příště zas

                                                                                            Oss    

 

 

20.ledna 2007 - Seminář v Šumperku. Na pozvání Šumperského oddílu Kyokushin kai Karate přijel do našeho města mistr Japonska 2004 Jan Soukup 2.Dan v doprovodu Mistra ČR 2001 Michala Starého 1.Dan. Výborná záležitost. Bylo to z trochu jiného soudku, než jsme zvyklí. Účast Šumperského klubu Kyokushin byla sice slabá, nám to ale nevadilo. Za 150 Ká jsme měli výbornou instruktáž a na závěr jsme dostali pěkně do těla. Utržit pár pěkně tvrdých ran od světové špičky této školy Karate za takovou cenu a notabene v mateřském městě se vám jen tak nepoštěstí. Uctivé Oss zúčastněným a vám peciválům třikrát HANBA!!!!!!!!

                                                   Srůstání a hojení ran Zdar   

 

Pamětní list nezobrazen

27-29.října 2006 - Seminář Shotokan Karate - Do Workshop. Instruktoři Ing. Karel Strnad 6.Dan JKA ,Steen Carlsson 4.Dan JKA ,Ing. Pavel Beneš 4.Dan JKA ,Mgr. Jaroslav Podhorný 3.Dan JKA ,Jan Steklý 3.Dan JKA. Za náš oddíl vycestovala početná skupina cvikuchtivých adeptů vedených našim vedoucím. Všichni se krásně zničily a vesele a ve zdraví se vrátily v neděli domů. 

                                                    Oss

 

7-8.října 2006 - Seminář v Čáslavi vedený Ing. Pavlem Benešem 4.Dan JKA. Alles gratulíren k dosažení dalšího mistrovského stupně. Naše tříčlenná výprava si v sobotu řádně zacvičila. Následně seminář pokračoval ve večerních hodinách v restauraci U Šneka, kde nám Sensei Beneš důkladně vysvětlil pojem Ohne Jame .Opravdu výživné. V neděli jsme dílo dokonali a příjemně unaveni odjeli dle Senseie Beneše zpět domů do daleké Asie.

                                                    Příště zas

 

    Zdravíme všechny po prázdninovém lenošení. Školní rok se nám přiblížil na dosah ruky a my všichni musíme opět začít něco dělat a krapet rozhýbat ty naše zlenivělé tělesné schránky. První trening v nastávajícím školním roce se uskuteční v pátek 8. září 2006 v malé tělocvičně 6 ZŠ na Šumavské 21,Šumperk. Pro sklerotiky je to tam, co vždycky. S sebou čisté Karate Gi, dobrou náladu a chuť cvičit. Těšíme se na Vás.

                                Oss

 

Školní rok 2005 - 2006

10-11.června 2006 - Seminář v Kutné Hoře pod vedením Ing.Karel Strnad 6.DAN JKA a Ing Pavel Beneš 3. DAN JKA. Zůčastnili jsme se za náš klub v hojném počtu tří členů a svou přítomností jsme přispěli k zdárnému průběhu celého semináře,hlavně tedy sobotního večera. Jen tak mimochodem,dva z výpravy úspěšně složily zkoušku na 6. KYU a tak bylo co slavit. Na podzim v Čáslavi repete.

                                Oss

3.června 2006 - Ve sportovní hale v Sokolově se konal 1 Národní pohár Karate JKA Seniorů, kde naše Lenka vybojovala 1 místo v Kumite. Sláva vítězům,čest poraženým,čisté obvazy zraněným.   GRATULUJEME

 

30.Dubna 2006 - Zkoušky STV. Sraz nejpozději v 7:50 před radnicí v Šumperku. Nezapomenout Budo pasy, čistá Karate Gi!!!!!!!,peníze dle pokynů trenéra.

                                    Děkujeme zkoušeným i zkoušejícím za účast, příště zas.

 

23.duben 2006 - Mimořádný trening v tělocvičně Speciální školy. Začátek v 9 hodin , konec v 11. Příprava na zkoušky STV. Účast nutná!!!!